Značka Realme představila začátkem měsíce svůj novinkový telefon Realme X50. Stal se tak prvním přístrojem značky s podporou 5G sítí, a to díky použitému procesoru Snapdragon 765G. Ani další parametry nejsou sice k zahození, ale stále jde o telefon střední třídy. Podle posledních informací to vypadá, že je v přípravách letošní vlajková loď Realme X50 Pro. A pokud budeme letos mluvit o vlajkové lodi, budeme mluvit i o procesoru Snapdragon 865.

Čipset SD865 nabídne vysoký výkon s samozřejmě i podporu 5G. Vzhledem k tomu, že se v Antutu objevil přístroj s kódovým označením Realme RMX2071 se skutečně vysokým skóre, tipaři hlásí, že jde právě o Realme X50 Pro. Průměrný výsledek v benchmarku dosáhl na 574985 bodů, což by mohlo naznačit, že za tím stojí procesor Snapdragon 865. Zda jde ale opravdu o model X50 Pro není potvrzeno.

To že výrobce zatím nepotvrdil, že testy Antutu prošel Realme X50 Pro nemusí nutně znamenat, že se o tomto stroji nebudou šířit různé nepodložené informace. Jeden ze známých čínských tipařů na Weibo odhaduje, že na rozdíl od přední duální kamery u standardní verze dostane Pro verze jen jeden přední fotoaparát. Ten by měl být uložen do „díry“ v displeji. Je možné, že obrazovka bude mít obnovovací frekvenci 120 Hz a zadní fotoaparát budou tvořit čtyři snímače. A vzhledem k tomu, že značka Realme potvrdila svou účast na veletrhu MWC 2020 je odhadováno, že právě tam by mohla svůj nový telefon představit. Zároveň by zde také mohly být některé z levnější přístrojů Realme uvolněny pro globální trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.