Před pár dny oznámená nezávislost značky Poco na mateřském Xiaomi začíná nést ovoce, protože ledy se pohnuly. Indické zastoupení značky totiž dnes potvrdilo datum vydání nástupce legendárního modelu Poco F1, což určitě bude pro mnoho fandů důvod k otevření šampaňského. Tento telefon si totiž i v našich končinách stihl vybudovat velmi oddanou základnu fanoušků, protože nabídl (většinu) špičkových parametrů za cenu střední třídy. A od jeho nástupce se samozřejmě čeká to stejné. Kdy se ho tedy dočkáme ? V březnu 2020 !

Zbývá už tak jen vyřešit, jak se bude nástupce Poco F1 jmenovat. Některé zdroje totiž uvádí, že by se první kousek v éře samostatnosti mohl jmenovat Poco X2, ale ve hře je i další varianta. Část analytiků si totiž myslí, že by cenově přívětivá verze mohla být stále označena jako Poco F2 a označení Poco X2 by bylo vyhrazeno pro high-end model. Není také jasné, kam přesně zapadá avizovaný Lite model, který už se také na internetu před pár dny objevil. I když v jeho případě se bude s největší pravděpodobností jednat pouze o některý z přeznačených modelů Redmi pro potřeby konkrétních trhů.

Ostatně provázanost Poco s mateřským Xiaomi se vyhlášením nezávislosti určitě nevytratí a vše bude pokračovat na velmi podobné úrovni, stejně jako v případě Redmi. Značka tak bude stále využívat robustní podpůrný ekosystém Xiaomi včetně upravené verze systému MIUI. Stejně tak budou k dispozici data centra Xiaomi nebo systém zákaznické podpory a reklamací. Značka zatím asi zůstane hlavně u online prodejů, i když se výhledově plánuje i prodej v kamenných obchodech. Stále také schází poměrně důležitá informace, zda se náhodou Poco nebude specializovat pouze na indický trh a globální neponechá dvojici Xiaomi +  Redmi. To by asi české fanoušky moc nepotěšilo…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.