Podle nové zprávy výzkumné agentury Canalys se v příštích měsících dočkáme ještě většího nárůstu popularity a prodejních čísel bezdrátových Bluetooth sluchátek. Měla by se z nich během několika let stát nejrychleji rostoucí kategorie chytrých produktů a skoro budou atakovat vedoucí pozici mobilních telefonů. Ty asi nepřekonají, ale i tak jsou Bluetooth sluchátka určitě skokanem (nejen) roku. K jejich popularitě určitě přispěl i mizející 3.5 mm audio jack u telefonů, ale to je pouze jeden z faktorů.

Analytici očekávají že v roce 2023 se prodá zhruba 3 miliardy chytrých produktů, což je v porovnání se 2.4 miliardami loňského roku značný nárůst. Plnou polovinu, tedy 1.5 miliardy obstarají mobilní telefony, které pak budou následovat se 726 miliony veškerá sluchátka. Tato kategorie zahrnuje vše od velkých „mušlí“ až po malá sportovní sluchátka, ale TWS Bluetooth bezdrátové kusy budou hrát prim. Už letos by se toto číslo mělo vyšplhat na 490 milionů, což je 32,1 % nárůst oproti 2019.

Tipnete si další kategorii s předpokládaným nárůstem prodejů ? Pokud hádáte chytré reproduktory, tak jste se trefili, protože právě ty by se měly stát druhou nejrychleji rostoucí kategorií. S 21.7 % meziročním nárůstem by prodejní čísla měla dosáhnout 150 milionů a do roku 2023 vyrovnat oblíbenost třeba chytrých nositelností. Bez zajímavosti není třeba to ani odhad Apple, že zisky z prodejů sluchátek AirPods a hodinek Watch překonají už do konce Macy a iPady. Bluetooth sluchátka jsou prostě na vzestupu a nikdo je nezastaví.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.