Společnost Xiaomi poměrně ráda komunikuje se svými příznivci a fanoušky. A občas dojde i na ankety. Tu poslední zveřejnil na svém Weibo účtu vice prezident společnosti, pan Chang Cheng. Pokud by vám toto jméno připadalo ve spojení s Xiaomi poněkud neznámé, vězte, že Cheng ke společnosti před nedávnem přestoupil z konkurenční společnosti Lenovo, konkrétně z její mobilní divize, kde pracoval celých 19 let.

Cílem ankety bylo zjistit, s jakou společností vyrábějící fotoaparáty, by měla Xiaomi do budoucna spolupracovat při výrobě senzorů pro hlavní fotoaparáty svých telefonů. A aby fanoušci nestříleli jen tak od pasu, byly v nabídce tyto možnosti: Canon, Nikon, Hasselblad a položka Nikdo. Nejdříve se tedy podívejme, jak jednotliví adepti v hlasování dopadli. Společnost Canon, kterou asi není třeba nějak extra představovat, získala 1059 hlasů. Nikon asi nemá v Číně velkou oblibu, protože pro něj hlasovalo jen 269 respondentů. To, že by Xiaomi neměla spolupracovat se žádnou etablovanou společností zabývající se výrobou optiky si myslí 1000 hlasujících. A jednoznačným vítězem ankety se stala švédská společnost Hasselblad s 1930 hlasy.

To by mohlo naznačit, že pro mnoho uživatelů chytrých telefonů je fotoaparát jedním z klíčových prvků přístroje. Na renomované výrobce optiky vsadila i Nokia a spolupracuje s firmou Zeiss a Huawei zas v tomto ohledu vsadil na společnost Leica. Ovšem Hasselblad patří k těm nejostřejším tužkám v penálu. Je jednak výrobcem středoformátových fotoaparátů, ale její produkty používá například i NASA. Je jediným dodavatelem high-endových skenerů s vlastní technologií Hasselblad Flextight. Samozřejmě ceny jejich produktů nejsou zrovna nízké. Ovšem kvalita je skutečně vysoká.

V případě, že by Xiaomi se společností Hasseblad spolupracovala na výrobě optiky pro své budoucí telefony, je velmi pravděpodobné, že by ceny přístrojů poměrně hodně narostly. Ale šlo jen o anketu, která do budoucna nemusí nic znamenat a byla vytvořena jen pro udržení komunikační linky s fanoušky.