V září/septembri loňského roku se zdálo, že majitelé velmi populárního telefonu Poco F1 mají důvod k radosti. Telefon totiž dostal aktualizaci na MIUI 11. Ta však byla postavena na systému Android Pie. Od té doby stále všichni čekají na Android 10. A opět se zdá, že chvíle pro aktualizaci je tu. Na stránkách XDA Developers se objevila zpráva, že Poco F1 je postupně aktualizován na Android 10, ale jedná se zatím jen o beta verzi.

Ovšem někteří majitelé Poco F1 hlásí, že nejsou zařazeni mezi beta testery a přesto aktualizaci na Android 10 už dostali. A podle changelogu by ve skutečnosti mělo jít o stabilní verzi. Aktualizace má označení 11.0.4.0QEJMIXM a její velikost je zhruba 1,9 GB. Kromě operačního systému Android 10 a všech jeho funkcí nabízí také několik vylepšení a optimalizací. Nechybí ani bezpečnostní záplata za měsíc leden/január 2020.

Opraveny byly problémy s otvíráním položky Nastavení. Podle changelogu byla optimalizována i technologie Game Turbo. Někteří z evropských uživatelů také hlásí, že po aktualizaci jsou k dispozici i Témata, která předtím v MIUI chyběla. Pokud jste tedy majiteli telefonu Poco F1, můžete už pomalu začít sledovat, zda není aktualizace k dispozici i na vašem stroji. Je však pravděpodobné, ostatně jako vždy, že v rámci postupné distribuce bude chvíli trvat, než se dostane na všechna zařízení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.