První čtvrtletí letošního roku bude doslova nabito představovačkami prvních telefonů, které by měly být osazeny procesorem Snapdragon 865. A mezi nimi samozřejmě nebude chybět ani prezentace telefonů Huawei řady P40. I když v jejich případě bude použit čipset Kirin 990. Očekává se, že kromě standardní verze a verze Pro by mohl být uveden i model P40 Plus. Připravované Huawei telefony jsou už delší dobu propírány na síti a nutno dodat, že zatím větší pozornost na sebe poutá model Huawei P40 Pro. A na něj se podíváme i dnes.

Podle reálných fotek Huawei P40 Pro, které jsou k vidění na čínské síti se zdá, že metro je dobrým místem pro focení čehokoli. A když se navíc jedná o dosud nepředstavený telefon je radost převeliká a je třeba se o ni podělit. Ovšem je možné, že tyto fotky, které působí nearanžovaným dojmem mohou být zcela cílenou propagací. V metru byly totiž nafoceny i nevydané telefony Xiaomi, Honor a nebo i Samsung. Nebuďme však hnidopichy a pojďme se na fotky Pro verze podívat.

Rovnou řekněme, že ze zadního panelu není vidět zhola nic. Je totiž maskován krytem, patrně záměrně. Ale o tom, jak bude vypadat modul hlavního fotoaparátu si můžeme udělat představu z renderů. Ty už se nedávno na síti objevily. Z čelního panelu telefonu Huawei P40 Pro je přece jen vidět trochu víc. Lze si povšimnout zakřivení displeje po bočních hranách. Kromě toho je docela dobře čitelná i přední duální kamera uložená do oválné „díry“. Celkově se zdá být telefon poměrně velký s velkou užitnou plochou obrazovky. Představení letošní řady P40 by mělo proběhnout v březnu/marci, takže je stále dost času na podobné uniklé fotky, jako jsou ty dnešní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.