Telefony značky Honor jsou v našich končinách velmi populární, protože nabízejí často výrazně levnější alternativu k podobným modelům mateřského Huawei. A mezi nejoblíbenější kousky patří i Honor 10, který se začal prodávat už hezkých pár měsíců zpátky dubnu 2018. Ale tvůrci samozřejmě na aktualizace nerezignovali a pečlivě se o svoji stáj starají. A na Honor 10 tak v těchto dnech míří i nejnovější aktualizace EMUI 10, která je postavena na moderním Androidu 10. Což je určitě dobrou zprávou pro všechny jeho majitele.

Nejnovější verze Androidu a nadstavby EMUI s sebou samozřejmě nese i plnou nůši vylepšení a úprav, kterých opravdu není málo. Majitelé telefonu se tak mohou těšit na plnohodnotný tmavý režim, vylepšený Always-on displej, nové možnost úvodní lockscreen obrazovky a nové barevná schémata. Ta jsou ovlivněna tvorbou slavného italského malíře Giorgio Morandiho. Podle tvůrců z Huawei také EMUI 10 bourá některé bariéry mezi Windows a Androidem, protože je například velmi jednoduché nastavit používání počítačových periferií jako je myš nebo klávesnice k ovládání telefonu. Ale to je samozřejmě jen malý výběr novinek.

Aktualizace bude postupně uvolňována mezi majitele modelů Honor 10 počínaje dneškem, ale přesné datum dostupnosti právě pro vaše zařízení vám nikdo neřekne. Podporovány jsou pak verze systému 9.1.0.337 až 10.0.0.156 a vše můžete udělat i manuálně v servisní aplikace. Kromě zmíněného Honor 10 by se tato aktualizace měla současně dostat i na další telefony ekosystému jako Honor V10 nebo Huawei Nova 4.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.