Asi mnohým z vás neuniklo, že se značka Poco, která spadala pod Xiaomi, osamostatnila. Její vzletná kariéra začala ještě pod křídly Xiaomi na indickém trhu v roce 2018. Tehdy byl vydán veleúspěšný telefon Pocophone F1. Ten se vyznačoval výbavou top modelu a cenou telefonu střední třídy. Od té doby však uteklo hodně vody a o nástupci Poco F1 se stále jen spekuluje. Nyní však zřejmě dojde k návratu Poco na indický trh. I když se vlastně až o tak zásadní návrat jednat nebude. Půjde totiž o rebrand Redmi K30.

První Poco telefon se už objevil v databázi BIS (Bureau of Indian Standards). Jeho kódové označení je M1912G7BI. Pokud bychom toto označení porovnali s modelem Redmi K30 s podporou 4G, který byl vydán v prosinci/decembri 2019 a má označení M1912G7BE a M1912G7BC, můžeme tipnout, že chystaný Poco telefon je skutečně rebrandem Redmi K30. Zároveň Poco India vydala svůj první tweet v letošním roce, ve které se snaží fanoušky připravit na nový telefon.

A pokud vzpomene na slova generálního ředitele indické pobočky Xiaomi, pana Manu Kumara Jaina, který tvrdil, že Poco představí svůj první telefon začátkem roku 2020, mohli bychom mít ještě víc jasno. Nadcházejícím modelem by tedy mohl být buď Poco X2 nebo Poco F2 Lite. O těchto přístrojích se v posledních dnech mluví v souvislosti s jejich uvedením. Někteří z tipařů také naznačují, že Poco by měl letos v Indii uvést na trh tři chytré telefony a zřejmě i nějaké další produkty. Pokud by se tak stalo, bude jistě zajímavé sledovat, jestli Poco zůstane věrno jen indickému trhu, nebo se pokusí dostat i na jiné trhy, třeba ten evropský.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.