V nadcházejících dnech a měsících se můžeme připravit na vlnu telefonů, které budou osazeny procesorem Snapdragon 865. Očekávány jsou přístroje Samsung Galaxy S20, Xiaomi Mi 10, Oppo Find X2 a v neposlední řadi i herní stroj Nubia Red Magic 5G. Právě posledně jmenovaný telefon by měl nabídnout kromě podpory 5G sítí i mnohá vylepšení pro hraní mobilních her.

Některé z parametrů herního telefonu Nubia Red Magic 5G jsou v podstatě potvrzeny. Kromě čipsetu Snapdragon 865 s modemem X55 5G je to i displej s obnovovací frekvencí až 144 Hz. Samozřejmě zde bude i možnost přepínání mezi frekvencemi 60 Hz, 90 Hz a 120 Hz. Měli bychom se dočkat i trojitého zadního fotoaparátu, ovšem rozlišení jednotlivých senzorů zatím známo není.

Nová zpráva z Číny potvrdila i podporu rychlého nabíjení. Telefon už prošel certifikací 3C s kódovým označením NX659J. Podle certifikačního výpisu bude mít Red Magic 5G nabíječku NB-A1150A-USBA-C, která podporuje rychlé nabíjení s výstupním výkonem až 55 W (11V /5A). A vzhledem k této certifikace, která je nezbytná pro to, aby se telefon mohl prodávat je pravděpodobné, že by jeho oficiální představení mohlo proběhnout už zanedlouho. K dalším, zatím jen odhadovaným specifikacím by mohla patřit i masivní baterie s kapacitou 5000 mAh a nebo i vyšší. Také kapacita operační paměti by mohla dosáhnout až na 16 GB. Ale posledně jmenované parametry nejsou potvrzeny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.