Fanoušci značky Oppo čekají od chystaného vlajkového modelu skoro zázraky, protože první generace Oppo Find byla přece tak revoluční. Podle všeho se ale od Oppo Find X2 ničeho extra revolučního nakonec nedočkáme, i když je to samozřejmě diskutabilní. První generace byla jedním z prvních modelů s výsuvným modulem selfie kamerky a na určitou dobu prošlapala cestu k tomuto designu u dalších telefonů. Momentálně však frčí „průstřely“ displeje, takže je logické očekávat právě tento designový přístup u drtivé většiny high-end modelů příštích měsíců.

Pro Oppo Find X2 se původně očekávaly fantastické věci jako například fotoaparát integrovaný přímo do displeje, ale tato technologie je bohužel stále ještě v plenkách a nepřipravena na reálné nasazení. Naděje vyvrátil i viceprezident Oppo, takže na to můžeme opravdu zapomenout. Jeden z populárních indických Youtouberů ale včera pustil do éteru velmi zajímavý obrázek údajného nového telefonu značky Oppo, kterým by mohl být právě X2. A možná se nakonec jedné malé revoluce přece jen dočkáme.

Telefon na snímku má totiž dvojitý „průstřel“ displeje, který podle něj skrývá první 44 Mpix selfie kamerku na trhu. Není zcela jasné, zda půjde jen o 44 Mpix senzor doplněný LED bleskem nebo i nějaký sekundární senzor, ale tak jak tak by šlo o světové prvenství. Ostatně Oppo se v minulosti vždy snažilo profilovat jako výrobce zaměřený na velmi kvalitní selfie fotoaparáty. A protože X2 je asi nejbližší špičkový model značky blízký k vydání, tak se odhaduje, že by se mohlo jednat právě o tento kousek.

Tomu na druhou stranu odporují další včerejší informace od kolegů „leaksterů“, kteří dokonce vypustili do světa konkrétní specifikace fotoaparátů Oppo X2. Sony totiž v příštích dnech dle očekávání představí nové senzory IMX689 a IMX708, přičemž ten druhý v upravené verzi je údajně hlavním kouskem u X2. Jedná se o 48 Mpix vysoce kvalitní senzor se světelností f/1.7, ale tyto informace také hovoří o použití Sony IMX616 pro selfie kamerku telefonu. A v tomto případě jde „pouze“ o 32 Mpix, což by vylučovalo slíbených 44 Mpix. Možnosti jsou tak stále otevřené a budeme na definitivní verzi muset ještě chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.