Termín představení řady Mi 10 se blíží. Sice není ještě oficiálně potvrzen, ale představovačka by se mohla konat 11. února/februára. Zvěsti také naznačují, že telefony Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi 10 Pro by mohly být uvedeny zároveň. Je víc než jisté, že telefony budou osazeny špičkovým procesorem Snapdragon 865. Díky tomu by měly podporovat 5G sítě v obou standardech, tedy SA i NSA. A také se spekuluje o tom, že Mi 10 dostane AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz.

Zkrátka a jednoduše o standardním modelu se mluvilo docela dost. Ale jak na tom bude Xiaomi Mi 10 Pro? Jedním z hlavních taháků by určitě mohl být zadní fotoaparát. Ten by měly tvořit čtyři snímače. Modul by měl být vertikálně uložen a primární senzor by měl dostat 108 Mpix. Podle tipařů by výkon fotoaparátu mohl být srovnatelný s tím, jaký se čeká u telefonu Samsung Galaxy S20 Ultra. Senzor s rozlišením 108 Mpix totiž pochází z dílen společnosti Samsung a Xiaomi jej poprvé použila u přístroje Mi Note 10.

Nyní jsou k dispozici na čínském Weibo i údajné reálné fotky Mi 10 Pro. Z nich lze vyčíst, že telefon má zakřivený displej na bočních hranách a v levém horním rohu obrazovky je „díra“ pro přední kameru. Snímač otisků prstů bude integrován do displeje. Vodoznak na snímcích by měl potvrdit zadní fotoaparát se čtyřmi snímači. Dále se očekává podpora rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Na spodní hraně telefonu najdeme šuplík pro SIMku, USB-C konektor, mikrofon a externí reproduktor. Samozřejmě jako vždy jde o spekulace, takže budeme muset počkat na potvrzení výše uvedeného.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.