Nedávné osamostatnění značky POCO na mateřském Xiaomi slibovalo spoustu nových telefonů do roku 2020 a podle všeho zdaleka nepůjde jen o nový Pocophone F2. Dnes se na internetu totiž objevil i telefon označený jako Pocophone F2 Lite a na první pohled vypadá jako velice solidní prémiová střední třída. Samozřejmě se nejedná o žádné oficiální informace a tak je nutné ke všemu přistupovat s jistou dávkou skepse. Přece jen se jedná o info z jednoho jediného zdroje, které nám ale odhaluje nejen vzhled samotného telefonu, ale i některé z jeho parametrů.

K dispozici jsou také jen snímky předního panelu a na nich vypadá telefon poměrně „normálně“, s plochou obrazovkou, kapkovitým vykousnutím a mírně zúženými rámečky. Na první pohled velmi připomíná takové Redmi Note 8. Další snímeček je už ze systémového nastavení, ze kterého se už dá ledacos vyčíst. Pro začátek samotný název přístroje (tedy Pocophone F2 Lite) a dále pak například využití systému „MIUI version (For POCO)“. Což lehce zvyšuje kredibilitu těchto informací, ale i tak bych byl poměrně opatrný.

A protože by měl telefon patřit do vyšší střední třídy, tak v něm údajně najdeme procesor Snapdragon 765 spolu třeba s 5000 mAh kapacitou baterie nebo hlavním 48 Mpix foto-senzorem či systémem Android 10. To nezní špatně, zejména pokud vezmeme v potaz neobvykle nízkou cenu modelu Pocophone F1 v minulosti. Pocophone F2 Lite by tak s rozumným cenovým zařazením mohl pěkně zatopit kouskům Redmi nebo Realme. Zatím však stále není jasné, zda se firma nesoustředí třeba jen na indický trh, takže bych s nějakými nadšenými soudy ještě chvíli počkal.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.