Skládací telefony dnes už nikoho nešokují a nepřekvapí. V loňském roce se jich vyrojilo hned několik a se svou trochou do mlýna přispěly například společnosti Samsung, Huawei a Motorola. Ovšem ne tak společnost LG. Ta sice o uvedení svého skládacího telefonu mluví bez mála dva roky a tipaři očekávali, že bude představen na CES 2019 v Las Vegas. Jak víme, nestalo se tak. A to i přesto, že několik patentů na skládací telefon už LG podala.

O to víc překvapí další patentové podání na skládací přístroj. Po patentu s výsuvným displejem a ohebným displejem tak společnost LG nyní patentuje úplně nový design. Patent odhalili kolegové z nizozemského LetsGoDigital a jednoduše by se asi dalo říci, že telefon se skládá a rozkládá po délce jedné z hran. Patent byl podán v červenci/júli loňského roku a schválen před třemi dny. Součástí tohoto patentu jsou i nákresy, které přesně ukazují, jak bude skládání přístroje koncipováno.

Možná tento způsob skládání telefon tak trochu připomíná Mi Mix Alpha. Ale jde ve své podstatě o jednoduché řešení, které by v praxi mohlo docela dobře fungovat. Displej by se tak rozložil na šířku a nad ním je na nákresech vidět modul fotoaparátu v silnějším rámečku. Rámečky kolem obrazovky jsou však poměrně úzké. Vypadá to také, že po složení zde nenajdeme žádný zadní fotoaparát. Z patentového výpisu však není zřejmé jaký typ sklopného mechanismu výrobce použije. A už vůbec si netroufneme tipnou, zda bude tento patent použit v praxi, nebo to s ním dopadne jako s předchozími patenty.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.