Společnost Samsung patří mezi to málo výrobců, kteří mají ve svém portfoliu skládací telefon. A samozřejmě se proslýchá, že chystají další kousek v tomto segmentu. Nejdříve se mluvilo Galaxy Fold 2, pak tipaři ujišťovali, že obchodní název bude Galaxy Bloom a přístroj bude lehce kopírovat design skládacího Motorola Razr. Pak zas vstoupila na scénu možnost, že telefon ponese název Samsung Galaxy Z. A u toho asi zůstaneme. Dokud se tedy nevyloupne na síti další možnost názvu nadcházejícího skládacího přístroje společnosti Samsung.

U názvu Samsung Galaxy Z bychom mohli zůstat i z toho důvodu, že se na čínské síti objevily snímky, které by čistě teoreticky mohly potvrdit to, že skládací telefon bude „zlomen“ hned natřikrát a to do tvaru písmene Z. Jde sice o poněkud komplikovanější design, ale proč ne. Ale ani tady si zatím nemůže být jistí, i když se ta možnost jednoznačně nabízí, že ve finále bude název Galaxy Z. Navíc o tomto telefonu nejsou momentálně k dispozici žádné další informace.

Ovšem pokud bychom měli věřit tomu snímku, který zveřejnil čínský tipař, nelze nevzpomenout prototyp skládacího telefonu společnosti TCL, který byl k vidění na síti loni koncem října/októbra a tak trochu připomínal harmoniku. Vlastně i tento telefon měl dvojici pantů a skládal se do tvaru písmene Z. Po rozložení do roviny je tak plocha displeje podstatně větší než u jiných typů ohebných přístrojů a blíží se velikosti solidního tabletu. Po složení se dostáváme na běžnou velikost telefonu. Ovšem jak to bude u telefonu Galaxy Z? Těžko říci, zda jde o reálný stroj nebo jen fantazii tipařů. Dost možná se dozvíme víc na představovačce řady Galaxy S20, která je plánována na 11. února/ferbruára.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.