Trh s herními telefony se utěšeně rozrůstá a svůj nemalý podíl na tom má i dceřinka Xiaomi, značka Black Shark. Dočkali jsme se už několika herních strojů této značky. A podle různých zvěstí byl měl být v přípravách Black Shark 3, o kterém někteří z tipařů tvrdí, že bude uveden v letošním roce. Ovšem ještě před tím značka Black Shark hlásí, že uzavřela partnerství s Tencent Games. Účelem této spolupráce je najít další možnosti inovací v oblasti hraní her, a to jak u hardware, tak i software.

Značka Black Shark dále uvedla, že výsledkem spolupráce s Tencent Games je nabídnout uživatelům nový a pestřejší herní zážitek a zároveň i herní přístroj nové generace. I když si někteří tipaři myslí, že nového herního telefonu bychom se mohli dočkat už v příštím měsíci, nejsou tyto vyhlídky příliš reálné. Spíš je pravděpodobné, že nadcházející Black Shark 3 bude uveden až koncem tohoto roku. Nebo v jeho druhé polovině. A pokud ano, už u tohoto stroje bychom mohli očekávat mnohá vylepšení. Mezi nimi by to mohly být třeba i nové herní režimy a další herní vychytávky.

I když je existence a další vývoj herního Shark 3 jen otázkou spekulací a sám výrobce nic neprozradil, mohli bychom se dočkat displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz a dost možná i vyšší. Očekává se i vysoké rozlišení obrazovky, a to 2K a samozřejmě procesor Snapdragon 865. Nebylo by od věci ani rychlé nabíjení s výkonem 30 W nebo i vyšším. Jistě by přišla vhod možnost přepínání mezi různými obnovovacími frekvencemi a rozlišením displeje. Dále se také čeká vylepšený chladící mechanizmus telefonu, větší baterie a také vylepšená foto výbava. Black Shark 3 by se také mohl stát prvním telefonem s kapacitou operační paměti až 16 GB. Ovšem na specifikování alespoň hlavních parametrů si budeme muset ještě chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.