Společnost Vivo v loňském poměrně zaujala několika svými telefony, mezi které bezesporu patřil i Vivo Nex 3 5G. Díky prodejům se dostala mezi první pětici nejlépe prodávajících výrobců. I v letošním roce si hodlají svou pozici udržet a připravují další verzi modelu Nex 3 5G. Letošní verze už má za sebou certifikaci Tenaa a nyní se telefon podíval i na stoly certifikátorů úřadu 3C. Ten jak známo certifikuje nabíjení a nabíječky telefonů pro čínský trh.

V certifikačním výpisu 3C je Vivo Nex 3 5G uveden pod stejným kódovým označením jako na Tenaa, tedy V1950A. 3C výpis však neukazuje jiné parametry telefonu než ty, které se týkají nabíjení. Upgradovaný Nex 3 by měl dostat nabíječku V3030A-CN s výstupním výkonem 55 W (11V/5A). Takže oproti loňskému modelu, který měl nabíjení s výkonem 44 W došlo k vylepšení. To v podstatě potvrzují i čínští tipaři. Kromě vyššího výkonu nabíjení dostane letošní verze Nex 3 i lepší podporu 5G sítí a bude fungovat v obou standardech SA i NSA. Loňská verze podporovala pouze standard NSA.

K dalším změnám k lepšímu by mělo dojít i na postu procesoru. Je odhadováno, že letošní verze Nex 3 5G bude osazena čipsetem Snapdragon 865. Doplnit by jej mělo 8 GB operační paměti a 128 GB a nebo 256 GB interního úložiště. Displej by měl mít úhlopříčku 6,89 palce a rozlišení 2256×1080 pixelů. Užitná plocha obrazovky by měla být vysokých 99,6%, což je dosud nejvyšší poměr displeje vůči tělu. Přední kamera by měla mít 16 Mpix. Zadní trojitý fotoaparát by měl být poskládán ze snímačů 64 MPix, 13 Mpix a dalšího 13 Mpix senzoru. Baterie by měla mít slušnou kapacitu 4500 mAh. Termín představení telefonu zatím není znám.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.