Telefon Oppo Find X2 je po roční odmlce v řadě Find toužebně vyhlíženým špičkovým strojem. Je nutno si přiznat, že řada Find vždy nabídla hromadu inovací, novinek a různých vylepšení a byla značně populární. Po posledním modelu Find X, který byl vydán v roce 2018 se snad letos dočkáme jeho nástupce v podobě telefonu Oppo Find X2 a mnozí fanoušci si od něj hodně slibují.

Pravda je ta, že informací o modelu Oppo Find X2 je docela dost, ale téměř všechny jsou postaveny na bázi spekulací a dohadů. Je jednoznačně potvrzeno šéfem globálního marketingu Oppo, že na telefonu se skutečně pracuje a že bude letos vydán. Mohlo by se tak stát údajně už v prvním kvartálu letošního roku. Je také potvrzeno, že telefon bude pohánět špičkový procesor Snapdragon 865, a tím pádem zde najdeme duální podporu 5G sítí. Po včerejšku se dokonce spekuluje o tom, že chystaný Find X2 dostane „měsíční“ design zadního fotoaparátu. Opět jde jen o zbožná přání a velké spekulace.

Ovšem to, čemu by snad dalo věřit je informace o displeji Find X2. Podle jednoho z čínských tipařů by mělo jít o obrazovku s rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Konkrétně by mělo jít o 3168×1440 pixelů. Samotný panel by měl být typu OLED a měl by pocházet z dílen společnosti Samsung. Tipař také dodává, že úhlopříčka by měla být 6,5 palce a měla by mít „díru“ v levém horním rohu pro přední kameru.

Výrobce údajně umožní uživatelům přepínání mezi rozlišením FullHD+ a QHD+ a také bude možno přepínat mezi frekvencemi od 60 Hz až po 120 Hz. A to z toho důvodu, že kombinace rozlišení QHD+ a 120 Hz obnovovací frekvence bude slušně vybíjet baterii. Sice tyto informace nejsou oficiálně potvrzeny, ale i tak se zdá už teď být Oppo Find X2 skutečně zajímavým strojem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.