Po velmi dlouhých odkladech a tuně problémů se konečně v posledních měsících loňského roku dostal na trh ohebný Huawei Mate X. Vedle obdobného Samsungu Galaxy Fold se jedná o prvního pionýra v této kategorii a tomu odpovídá i extrémně vysoká cena, stejně jako i porodní bolesti jako neúplná kompatibilita aplikací a jiné. Tvůrci už ale pracují na vylepšené verzi tohoto telefonu a podle všeho by se Huawei Mate Xs měl poprvé představit už příští měsíc.

A tomu napovídá i to, že se telefon ukázal už i na stránkách čínského úřadu MIIT (Ministry of Industry and Information Technology). V listingu sice nejsou zmíněné žádné extra konkrétní informace a parametry, ale je další potvrzení přibližujícího se vydání. Mate Xs už evidentně dostal také síťové certifikace a měl by samozřejmě podporovat oba NSA/SA režimy 5G sítí. Certifikován je pod modelovým označením TAH-AN00m a bohužel úřad zatím nezveřejnil ani žádné fotografie.

Podle všeho bychom se měli dočkat několika zásadních vylepšení v porovnání s původním modelem. Použit by měl být mnohem odolnější kloub ohebného displeje, což by mělo z velké části napomoci struktuře telefonu. Kromě toho by měl změn k lepšímu doznat i samotný displej. Samozřejmě se dočkáme i vylepšeného procesoru, kterým nebude nikdo jiný než Kirin 990 5G vyráběný 7nm procesem a disponující integrovaným 5G modemem.

Více informací se určitě dostane ven v příštích dnech, protože datum vydání je evidentně už na spadnutí. Oficiálně by mohl být Huawei Mate Xs s největší pravděpodobností představen na veletrhu MWC 2020. Potichu se mluví konkrétně o datu 24. února, ale jde jen o spekulace.