I když by se mohlo zdát, že po stránce designu klasických telefonů už byly studnice inovace vyčerpány, tak nás stále tvůrci přesvědčují o opaku. Tedy alespoň ohledně vzhledu zadních foto modulů. Včera se na internetu totiž objevily snímky patentu značky Oppo podané na čínském úřadu ochrany duševního vlastnictví a na nich je vidět velmi zajímavý „měsíční“ design zadních fotoaparátů telefonu. A podle všeho by se dokonce mohlo jednat o netrpělivě očekávaný model Oppo Find X2.

Zadní strana telefonu „měsíční“ design rozhodně připomíná, protože pod světlejším kruhem je ještě srpek půlměsíce na kterém jsou pak přímo senzory fotoaparátu. Nalevo je LED blesk, který pak následuje hlavní senzor a dvojice doprovodných senzorů. Není zcela jasné, zda světlý kruh samotný skrývá nějaký speciální senzor, ale podle nákresů (viz níže) by to mohlo vypadat na přítomnost extra LED světel. Takže možná další pokus o notifikační diody případně unikátní světelné efekty či animace ? Uvidíme.

Na dalším ze snímků je také půlměsíc se senzory kompletně neviditelný, takže se samozřejmě hned vyrojily spekulace, zda by se nemohlo jednat o další „neviditelnou“ technologii. Tedy něco jako automaticky zatmavovací sklíčka, které jsme měli možnost vidět u OnePlus Concept One na nedávném veletrhu CES 2020. Oppo by se tak teoreticky mohlo pokusit přijít na trh s vlastní verzí tohoto přístupu, i když je klidně možné, že se z jednoho obrázku pokoušíme vyčíst příliš mnoho.