Čas letí opravdu neúprosně a tak na současnost vlajkovou loď Xiaomi Mi 9 už pomalu začíná padat prach. To si samozřejmě čínský gigant nemůže nechat líbit a jsme tak bez nejmenších pochybností velmi blízko k vydání jeho nástupce. Xiaomi Mi 10 před sebou bude mít velmi složitý úkol konkurovat těžkým vahám jako Huawei P40 nebo Samsung Galaxy S20, ale troufám si odhadnout, že díky obvyklé cenové politice mateřské firmy bude opět obřím úspěchem. A dnes jsme se s největší pravděpodobností dočkali oficiálního potvrzení nejen data vydání, ale i části designu telefonu.

Xiaomi totiž dnes zveřejnili na sociální síti Weibo první promo plakátek právě k plánovanému vydání Mi 10 a na něm vidíme v celé kráse celou zadní stranu telefonu. Samozřejmě i včetně potvrzení, že uvnitř bude opravdu procesor Qualcomm Snapdragon 865 5G. Design zadní strany si v hojné míře půjčuje od nedávného Xiaomi Mi MIX Alpha, které ostatně sloužilo právě jako koncept pro věci příští. Celý pruh na levé straně zad s kompletní fotografickou výbavou tak Mi MIX Alpha jednoznačně připomíná. Xiaomi Mi 10 bude disponovat hned čtveřicí zadních fotoaparátů a hlavní roli bude hrát opět nový 108 Mpix foto senzor.

Na plakátku také můžeme vidět telefon v černé a bílé barevné kombinaci, ale předpokládám, že se nabídka firmy neomezí jen na tyto barvy. Posledním velmi zásadním odhalením je pak datum 11. února, kdy by mělo dojít k prvního představení telefonu. To by odpovídal minulým dohadům a spekulacím, takže vše vypadá v podstatě nalajnované. Ke Xiaomi Mi 10 upíráme poměrně velké naděje, protože díky značnému pokroku v oblasti fotoaparátu u Mi Note 10 čekáme v tomto případě ještě více. Tak snad nás tvůrci potěší i rozumnou cenovou hladinou telefonu. Tak jak se vám Xiaomi Mi 10 z prvního plakátku zamlouvá ? Čekáte na něj, nebo dáváte přednost jinému špičkovému chystanému telefonu ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.