Na konci loňského roku se poměrně dost mluvilo o tom, že populární telefon Pocophone F1 bude mít svého nástupce. Podle tenkrát nepotvrzených zvěstí by se měl jmenovat Pocophone F2 a měl by být představen v letošním roce. A fanoušci nadšeně jásali a pomalu začali připravovat potřebné obnosy na jeho koupit. Jenže jako už mnohokrát předtím se o Poco F2 přestalo mluvit a naděje, že se letos dočkáme dalšího přístroje s top parametry a nízkou cenou se pomalu začaly rozpouštět. A to i přesto, že Xiaomi požádala o ochrannou známku na název Poco F2. Ovšem nyní se na Geekbench objevil telefon s názvem Xiaomi Poco X2. A kromě testovacího skóre byly zveřejněny i některé z jeho parametrů.

Těžko však říci, zda Xiaomi Poco X2 je skutečným nástupcem modelu Pocophone F1. Pokud totiž srovnáme výsledky Geekbench testů přístroje Poco X2 a Redmi K30 snadno dospějeme k názoru, že jsou témě identické. A shodný je i hardware obou strojů. Poco X2 získal v Single-core testu 547 bodů a Redmi K30 542 body. Rozdíl je tedy minimální. Ve více jádrovém testu dosáhl Poco X2 na 1767 bodů a Redmi K30 na 1686 bodů. I zde je rozdíl zanedbatelný.

Srovnání testovacích výpisů

Podle testovacího výpisu Xiaomi Poco X2 pohání osmi jádrový Qualcomm procesor s taktem 1,80 GHz a je spojen s 8 GB operační paměti. Telefon běží na systému Android 10. A srovnáme-li tyto údaje s testovacím výpisem Redmi K30 vidíme, že jsou naprosto shodné. Téměř shodné je i kódové označení „Phoenixin“ u Poco X2 a „Phoenix“ u Redmi. Je tedy skutečně možné, že Poco X2 a Redmi K30 je jeden a tentýž přístroj a došlo jen k jeho přejmenování pro indický trh. Ostatně vzpomeňme na Redmi K20 Pro a jeho označení „Raphael“, které bylo pro indický trh přeznačeno na „Raphaelin“. A pokud by se Redmi K30 dostal do Indie nemá Xiaomi moc důvodů k tomu, aby na tomto trhu vydávala telefon Pocophone F2. Ale všechny tyto informace jsou pouhými spekulacemi, takže je nutno brát je s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.