Společnost OnePlus uspořádala před pár dny technologickou konferenci, na které oznámila, že pro své nadcházející vlajkové telefony připravila Fluid displej. Ten navíc dostane obnovovací frekvenci 120 Hz. To samozřejmě plně koresponduje s trendem, který odstartoval loni a pokračovat bude i letos. Obrazovky s vysokou obnovovací frekvencí budou prostě letos v módě. Na podobné displeje se chystají i společnosti Samsung, Huawei a také Apple. Ale ani menší výrobci nechtějí zůstat pozadu. A hlavně u chystaných herních telefonů budou takovéto displeje určitě hitem.

Ale vraťme se zpět ke společnosti OnePlus a jejich Fluid displeji s frekvencí 120 Hz. Je pravděpodobné, že takovou obrazovku bude mít už letošní model OnePlus 8 Pro. A abychom nezůstali na pochybách, že takový Fluid displej skvěle funguje, sdílí CEO společnosti, Pete Lau, na svém twitterovém účtu kratinké demo. Cílem tohoto videa je ukázat , že vyšší obnovovací frekvence zvýší i plynulost rolování obrazovky. V demo ukázce je ukázán rozdíl v plynulosti rolování mezi displejem s obnovovací frekvencí 60 Hz a obrazovkou se 120 Hz.

Pete Lau sice demonstruje, jak bude probíhat rolování na displeji s vysokým obnovovací frekvencí, ale nepotvrdil, že tuto obrazovku budou mít už letošní modely. Tipaři odhadují, že ji dostane jen OnePLus 8 Pro. OnePlus 8 a OnePlus 8 Lite budou osazeny displeji s obnovovací frekvencí 90 Hz. Je prý také možné, že OnePlus 8 a 8 Pro budou mít obrazovku s frekvencí 120 Hz, ale rozdíl bude v rozlišení displeje u jednotlivých modelů. Mohlo by tedy jít o FullHD+ u nižší verze a WQHD+ u Pro verze. Fluidní displej bude mít také vysoký jas více než 1000 nitů, vzorkovací frekvenci 240 Hz, technologii MEMC a velmi dobrý JNCD (Just Signable Colour Difference).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.