Do březnové představovačky telefonů řady Huawei P40 je sice ještě daleko, ale to neznamená, že by se o nich nemělo mluvit. Právě naopak. Každý den se na síti objeví nějaké informace a tak proč se na ně nepodívat. Dnes se zaměříme na model Huawei P40 Pro a jeho zadní fotoaparát. Je totiž velmi pravděpodobné, že se podobně jako u předchozích generací této řady stane hlavním prodejním tahákem.

Podle čínských médií bude mít Huawei P40 Pro skutečně špičkovou foto výbavu s novou technologií pro objektivy. Čínští tipaři tvrdí, že společnost Huawei pracuje na novém periskopovém snímači s dvojitým optickým hranolem. Díky tomu by tento senzor mohl mít až desetinásobný optický zoom, což je docela působivé.

Stejní tipaři také dodávají, že společnost Huawei si nechala patentovat názvy jako „Quad-Curve Overflow“, „Ultra Vision Camera“, „Ultra Vision Sensor“ a „5G AR“. Některé z názvů bezpochyby souvisí s fotoaparáty. Zejména pak Ultra Vision Sensor, což tipaři vidí tak, že model P40 Pro dostane snímač s rozlišením 52 MPix. Jde o senzor Sony s velikostí 1/1,33 palce a technologií Quad Bayer.

Tato technologie je schopna sloučit čtyři pixely do jednoho a s 52 Mpix snímačem tak bude možno pořizovat 13 Mpix fotografie. Velikost pixelu se v tomto případě pohybuje mezi hodnotami 1,6 μm až 2,24 μm. V praxi to tedy znamená, že čím větší pixely, tím lepší foto výstupy pořízené za špatných světelných podmínek, hlavně pak v noci. V případě hlavního fotoaparátu se příznivci mobilní fotografie mají na co těšit. Ale co zarytí selfíčkáři? Ty zatím musíme zklamat, protože o tom, jaké budou přední kamery se zatím neví nic.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.