Už je to nějaký ten pátek, co byl v srpnu 2019 na tiskové konferenci poprvé představen zajímavý model chytrých hodinek se zakřiveným displejem Amazfit X. I když klasifikace hodinek je dost diskutabilní, protože tento kousek designem hodně připomíná spíše chytrý náramek. Každopádně pak koncem roku 2019 tvůrci z Huami potvrdili, že celý projekt není u ledu a s masovou produkcí by se mělo začít někdy v roce 2020. Tento den už se velmi přiblížil, protože se Amazfit X už objevil i na crowdfundigovém portálu Indiegogo.

Z toho to vypadá, že firma neplánuje jen uvedení na domácím čínském trhu, ale počítá i s mezinárodní dostupností. Stránky na Indiegogo sice ještě nejsou kompletní a v podstatě slouží jen jako „coming soon“ návnada, ale i tak jde o jasný indikátor, že se vše konečně pomalým krokem blíží do reálné produkce. Zatím se tak zájemce může jen registrovat k odběru posledních novinek a na vše konkrétní včetně prvotních cenových nástřelů si musíme ještě chvíli počkat.

 

Amazfit X si na nás chystá unikátní  celokovový design s 2.07-palcovou AMOLED obrazovkou zakřivenou až o 92° a se skrytými elektronickými tlačítky namísto tradičních. Zakřivení je dosaženo pomocí speciálního procesu ohýbání pomocí až 700°C teplot a šesti postupných fází. Každopádně obrazovka  nabídne až 244% více místa než obvyklé konkurenční produkty stejných rozměrů a bude mít 326 ppi,  100% pokrytí NTSC barev a jas až 430 nitů. Baterie hodinek pak slibuje výdrž až týden na jedno nabití a nebudeme ochuzeni ani o BioTracker senzor srdečního tepu nebo 5ATM voděodolnost. Celá vnitřní konstrukce je pak také revoluční, protože kvůli zakřivení je třeba základní deska ze tří samostatných dílů.