Už je to nějaký ten pátek, co byl v srpnu 2019 na tiskové konferenci poprvé představen zajímavý model chytrých hodinek se zakřiveným displejem Amazfit X. I když klasifikace hodinek je dost diskutabilní, protože tento kousek designem hodně připomíná spíše chytrý náramek. Každopádně pak koncem roku 2019 tvůrci z Huami potvrdili, že celý projekt není u ledu a s masovou produkcí by se mělo začít někdy v roce 2020. Tento den už se velmi přiblížil, protože se Amazfit X už objevil i na crowdfundigovém portálu Indiegogo.

Z toho to vypadá, že firma neplánuje jen uvedení na domácím čínském trhu, ale počítá i s mezinárodní dostupností. Stránky na Indiegogo sice ještě nejsou kompletní a v podstatě slouží jen jako „coming soon“ návnada, ale i tak jde o jasný indikátor, že se vše konečně pomalým krokem blíží do reálné produkce. Zatím se tak zájemce může jen registrovat k odběru posledních novinek a na vše konkrétní včetně prvotních cenových nástřelů si musíme ještě chvíli počkat.

 

Amazfit X si na nás chystá unikátní  celokovový design s 2.07-palcovou AMOLED obrazovkou zakřivenou až o 92° a se skrytými elektronickými tlačítky namísto tradičních. Zakřivení je dosaženo pomocí speciálního procesu ohýbání pomocí až 700°C teplot a šesti postupných fází. Každopádně obrazovka  nabídne až 244% více místa než obvyklé konkurenční produkty stejných rozměrů a bude mít 326 ppi,  100% pokrytí NTSC barev a jas až 430 nitů. Baterie hodinek pak slibuje výdrž až týden na jedno nabití a nebudeme ochuzeni ani o BioTracker senzor srdečního tepu nebo 5ATM voděodolnost. Celá vnitřní konstrukce je pak také revoluční, protože kvůli zakřivení je třeba základní deska ze tří samostatných dílů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.