Veletrh MWC 2020, který se pravidelně koná ve španělské Barceloně je sice ještě daleko, ale je třeba se na něj připravit. Dost možná proto už nyní Sony, japonský výrobce telefonů, zveřejňuje pozvánky na tento veletrh, kterého se zúčastní. Hodlá tam představit své chytré telefony značky Xperia. V pozvánce je uvedeno, že svou prezentaci na MWC má připravenu na 24. února/februára na 8:30 SEČ. Půjde zřejmě o velkou akci, která bude i živě streamována na YouTube.

Víme tedy, kde a kdy Sony představí své telefony, ale bohužel, zatím netušíme o jaké stroje půjde. Ve hře je jich totiž hned několik. Prvním adeptem na představení by mohl být model Sony Xperia 5 Plus. Ten by měl navazovat na loňský Xperia 5. O Xperia 5 Plus a jeho parametrech se jen spekuluje a podle tipařů půjde o přístroj střední třídy s procesorem Snapdragon 765 a 6,6 palcovým displejem.

Kromě Xperia 5 Plus se v loňském roce mluvilo i o modelu Sony Xperia 3, který by měl být vlajkovou lodí s procesorem Snapdragon 865. Ten koncem loňského roku prošel testy Geekbench, které potvrdily právě SD865 a 12 GB operační paměti. Podle tipařů by měla mít Xperia 3 čtyři verze, kdy ta nejvyšší bude mít podporu 5G sítí. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na Sony Xperia Compact. I o něm se loni dost mluvilo. Tento telefon by měl být malý a kompaktní s procesorem Snapdragon 665 a 5,5 palcovým displejem. Zda však na MWC uvidíme všechny tři telefony, nebo jen některé z nich není známo. Ale je pravděpodobné, že výrobce ještě do zahájení veletrhu poskytne nějaké podrobnější informace o tom, co zde bude prezentovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.