Na právě skončeném veletrhu CES 2020 nás čínští OnePlus oslnili svým telefonem Concept One, který sází na speciální designové vychytávky. Tou hlavní je zejména „neviditelný“ zadní fotoaparát a nutno dodat, že tento design má prostě něco do sebe. Navíc se šéf firmy Pete Lau v rozhovoru s The Verge vyjádřil i o tom, že plánují podobné řešení i u budoucích špičkových telefonů této značky. Sice se přesně nevyjádřil o který konkrétní model by se v budoucnu mělo jednat, ale my si rádi počkáme.

Celý princip „neviditelného“ fotoaparátu spočívá ve využití zatmavovacího skla, které automaticky schová lidskému oku čočky fotoaparátů. Využití tohoto elektrochromatického skla není žádnou novinkou, protože jsme něco podobného mohli vidět třeba u střechy sportovních vozů McLaren. A OnePlus ostatně s britskou značkou spolupracují, takže se určitě inspirovali a využili již existujícího know-how. Sklo se podle výrobce dokáže zatmavit z průhledného na plně černou za pouhých 0,7 sekundy. Využito je pak několik vrstev skla o celkové tloušťce jen 0,35 mm a OnePlus údajně trvalo plných 18 měsíců se k finálnímu výsledku dopracovat.

Toto elektrochromatické sklo nad čočkami fotoaparátů by mělo také zastat funkci ND filtru, což by mohlo napomoci kvalitě natáčeného videa za slunečného počasí. Na druhou stranu možná přinese o něco horší kvalitu snímků uvnitř za horších světelných podmínek. OnePlus tak bude muset vše pořádně otestovat a uvidíme jak vše nakonec dopadne. Každopádně se na všem pracuje a my se na budoucí kousky této značky, které budou mít „neviditelný“ fotoaparát rozhodně těšíme.