Ani dnes si nemůžeme odpustit další kuriozitku z produkce čínského Xiaomi a nutno dodat, že překonali sami sebe. Na jejich crowdfundingové platformě Youpin se totiž objevil specializovaný produkt Uah Gene Test for Cats and Dogs, tedy genetický test pro kočky a psy. Genetické testování domácích miláčků pomůže odhalit případné náchylnosti ke zdravotním problémům a celkově přinést majiteli mnohem bližší pohled na stav zvířete. A s cenou startující na pouhých 99 juanech (asi 15 dolarů) určitě své příznivce najde.

Celý balíček samozřejmě nezahrnuje samotné zařízení na analýzu DNA, ale pouze stěrku pro sběr genetického materiálu z tlamy domácího zvířectva. Vše je pak zachováno ve speciálním roztoku a po odeslání do laboratoře dojde k analýze genového vzorku. A jednoduše online se pak majitel dostane k podrobnému rozboru genů a predispozic, přičemž veškeré informace budou k mání ve speciální aplikaci od Xiaomi. Pěkně viditelně tak budete mít kompletní přehled o zdravotních záležitostech vašeho miláčka včetně důležitých věcí jako jsou alergie nebo reakce na léky.

Na crowdfundingových stránkách má zatím tento genetický test jen Early adopters edici, která nabídne jen dva základní testy pro typické genetické nemoci. Ale časem přibude do nabídky celá škála dalších testů a analýz včetně rozboru rodokmenu, testů inteligence, doporučení pro diety nebo křížení a spoustu dalšího. Xiaomi se opravdu nebojí produkovat i velmi kuriózní produkty, které na první pohled vypadají zvláštně. Ale pro majitelé psů a koček v Číně se může jednat o velmi šikovný produkt, který je navíc spojený s velmi pokročilou a přehlednou aplikací.