Ani letos nebudeme ochuzeni o další várku telefonů řady Xiaomi Mi, tentokrát s pořadovým číslem deset. Opět bychom se měli dočkat několika modelů v této řadě, přičemž tím standardním bude Xiaomi Mi 10. A právě tento telefon už má za sebou několik potřebných certifikací a kromě nich už má i licenci na síťová připojení a přístup k sítím. To tedy znamená, že bychom se řady Mi 10 mohli skutečně dočkat v příštím měsíci, jak bylo předběžně plánováno.

To, že řada Xiaomi Mi 10 bude představena zanedlouho dává i velký prostor různým spekulacím. Ty se objevují převážně na čínské síti. Jednou z nich je například reálná fotka standardní verze Xiaomi Mi 10, která ukazuje „díru“ pro přední kameru v levém horním rohu displeje. Na displeji si lze přečíst, že telefon běží na MIUI 11.0.2.

Rámečky kolem obrazovky jsou opravdu úzké, a to i včetně brady telefonu. Zadní panel vypadá poměrně efektně s jakýmisi barevnými odlesky a stejně jako přední panel se zdá být zakřivený po všech čtyřech hranách. Zadní fotoaparát tvoří čtyři snímače uložené ve vertikálním modulu. Napravo od nich je LED blesk. Ovšem pravost snímku nelze potvrdit, takže nemůžeme s jistotou říci, že jde skutečně o Mi 10.

Ale pojďme se podívat i na informace, které nepatří do skupiny „jedna paní povídala“. Těmi jsou certifikační výpisy. Jeden z nich potvrzuje, že některé z modelů Mi 10 dostanou podporu 5G sítí. Další výpis, tentokrát z čínského certifikačního úřadu 3C uvádí, že modely s kódovými označeními M2001J1E a M2001J1C budou mít jak podporu 5G, tak i podporu rychlého nabíjení s výkonem až 66 W. Certifikaci 3C dostaly i další dva modely s kódovými označeními M2001J2E a M2001J2C, ale ty budou podporovat rychlé nabíjení s výkonem 30 W. V závěru snad ještě dodejme, že procesor, který bude Mi 10 pohánět bude Snapdragon 865.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.