Loni v prosinci/decembri byl představen telefon Redmi K30, a to hned ve dvou verzích s podporou 4G a 5G. Mezi oběma modely je jen minimum rozdílů a oba mají skvělou výbavu za velmi dobrou cenu. Ovšem přes všechna očekávání nebyl představen model Redmi K30 Pro. A právě na něj už čeká spousta netrpělivých fanoušků. Podle informací výrobce by Pro verze měla být vydána letos v březnu/marci, takže je nasnadě, že už teď tipaři odhadují jeho parametry.

Odhadované parametry

Co bychom tedy od Redmi K30 Pro mohli podle prvních zvěstí očekávat? Pánové z Android Authority odhadují, že Pro verze bude hodně podobná modelu Redmi K30 5G. Přesto však dostane několik vylepšení už tak výborných specifikací. Design by se změnit neměl. Ovšem místo LCD displeje by měla být použita AMOLED obrazovka, která by mohla mít 120 Hz obnovovací frekvenci a FullHD+ rozlišení. Očekává se také, že snímač otisků by se z hrany telefonu u Redmi K30 5G mohl v případě K30 Pro dostat pod displej. Naopak beze změn by měl zůstat zadní fotoaparát se čtyřmi snímači.

Hlavním tahákem by se mohl stát použitý procesor. Tipaři předpokládají, že místo Snapdragonu 765G by Pro verze mohla být osazena Snapdragonem 865 s vestavěným modemem X55. Telefon by tak dostal podporu 5G sítí v obou standardech SA i NSA. Ovšem podle některých spekulací by zde mohl být použit i čipset MediaTek 1000L. Nicméně je pravděpodobné, že K30 Pro bude nabízen jen ve verzi s podporou 5G. Samozřejmě o výše uvedených parametrech bude zřejmě rozhodovat i cena, za kterou bude výrobce telefon prodávat. A jak známo, Redmi má poměrně agresivní cenovou strategii, kdy nabízí výborný poměr cena/výkon. Tak jen doufejme, že v rámci nízké ceny nedojde k nějakým radikálním kompromisům v případě specifikací. Telefon bude určitě nabízen na čínském a indickém trhu s označením Redmi K30 Pro. Na další trhy by se mohl podívat pod hlavičkou Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.