Mánie kolem ohebných telefonů momentálně hýbe mobilním trhem a většina velkých jmen mezi výrobci už na tento vlak naskočila. Do konce to (po dlouhých útrapách) zatím dotáhli jen Samsung, Huawei a Motorola, ale další už jsou bezpochyby na cestě. Ne všichni však konceptu ohebného telefonu v současnosti věří a ke skeptikům patří i šéf OnePlus Pete Lau, který se nejen na toto téma rozpovídal v rozhovoru na CES 2020. A jeho názory jsou určitě zajímavé.

Protože je OnePlus obecně vnímáno jako velmi progresivní značka, tak mnozí fandové očekávali i příklon k designu ohebných telefonů. Pete Lau ale jednoznačně vyjádřil přesvědčení, že současný stav technologií ještě zcela nenazrál k opravdu použitelnému ohebnému telefonu. Podle jeho slov trpí zejména kvalita plastových OLED obrazovek u ohebných telefonů a dokonce není zcela přesvědčen o dlouhodobé výdrži ohebných kloubů u těchto modelů. Nemluvě o obecné křehkosti podobných zařízení a stále ještě astronomickým cenám. Každopádně v dohledné době prý nemáme očekávat od OnePlus žádný ohebný telefon.

Na druhou stranu je ale toto vyjádření velmi podobné nedávnému, kdy nebyl zcela přesvědčen o výhodách bezdrátového nabíjení. A momentálně už se na něm u OnePlus pracuje. Takže fandové ještě nemusí házet flintu do žita a čase se třeba i jejich ohebný kousek na trhu objeví. Kromě ohebných telefonů si Pete Lau v rozhovoru lehce rýpnul i do současného trendu „čím více foto senzorů tím lépe“. Jen samotný počet senzorů fotoaparátů podle něj nezaručuje automaticky kvalitu snímku a je mnohem lepší se zaměřit na softwarové vyladění spolupráce. Dále si pak povzdechl na růstem cen špičkových komponent, takže ceny i jejich telefonů budou pravděpodobně postupně růst.