Situace společnosti Huawei je stále poněkud komplikovaná. Zatímco na čínském trhu se jí daří velmi dobře a prodeje jsou vysoké, mimo Čínu už to tak růžové není. Svou podstatnou roli v tom hrají americké sankce a absence služeb a aplikací Google v nově vydávaných Huawei telefonech. Určitým, ale spíš provizorním řešením je vydávání rebrandů z loňského roku, které ještě mají licenci na GMS. A právě takovým telefonem je i čerstvě představený model Huawei P30 Lite New Edition. Přístroj byl uveden v tichosti a zmínka o něm se objevila na oficiálních stránkách společnosti.

Huawei P30 Lite New Edition tedy obsahuje služby a aplikace Google a má nepatrné změny hardware. Původní verze telefonu byla vydána loni na jaře a ve své době P30 Lite aspiroval na nejlepší telefon střední třídy. Nově vydaný model je po designové stránce naprosto stejný jako jeho předchůdce a dokonce bude nabízen i ve stejných barevných provedeních. Konkrétně jde o barevné varianty Midnight Black, Pearl White, Peacock Blue, a Breathing Crystal.

Hlavní rozdíl mezi původním P30 Lite a P30 Lite New Edition najdeme u konfigurace pamětí. Původní verze měla jen 4 GB operační paměti, kdežto nové vydání má 6 GB RAM Stejně tak došlo k navýšení interního úložiště ze 128 GB na 256 GB. Všechny další parametry zůstávají stejné. Jde tedy o 6,15 palcový LCD displej s rozlišením 2312×1080 pixelů a kapkovitým výřezem pro 32 Mpix kameru. Procesorem je Kirin 710 a baterie má kapacitu 3340 mAh. Zadní trojitý fotoaparát tvoří snímače 48 MPix, 8 MPix a 2 Mpix a na zádech je i snímač otisků. Huawei P30 Lite New Edition se začíná prodávat právě dnes ve Velké Británii a cena je nastavena na 299 britských liber.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.