Fanoušci mobilních technologií mají jistě v dobré paměti začátek loňského roku, kdy společnost Vivo představila svůj telefon Apex 2019. Měl podporu 5G, minimalistický design a marně byste na něm hledali fyzická tlačítka nebo porty. A podle všeho nastává ten správný čas na další generaci tohoto stroje. Veletrh CES 2020 je za námi, ale na konci února/februára nás čeká veletrh MWC. Ten se jako vždy bude konat ve španělské Barceloně. A tam Vivo rozhodně nemůže chybět. Chystají se představit Vivo Apex 2020.

Přestože do zahájení veletrhu MWC zbývá víc než měsíc, Vivo už pomalu začíná rozesílat pozvánky a teasery se objevily i na čínské síti. A podobně jako loni na začátku roku i letos bude představen koncept telefonu Vivo Apex 2020. Je jistě zajímavé si tyto koncepty značky Vivo prohlédnout i přesto, že se vlastně nikdy nedočkají sériové výroby a prodejů. Ale některé prvky, které u nich společnost uplatní, se následně mohou objevit u přístrojů, které se dočkají masové produkce.

Pokud bychom mrkli do historie konceptu Vivo Apex, tak z těch dvou, které byly zatím zveřejněny jsme mohli vidět pouze snímač otisků prstů integrovaný do displeje u Vivo Nex. Případně i pop-up kameru. Tyto vychytávky však byly realizovány z prvního konceptového telefonu představeného v roce 2018. Přístroje, který by neměl fyzická tlačítka a ani porty jako loňský model, jsme se zatím nedočkali. Stejně tak očekáváme, že ani letošní Vivo Apex se nedostane do sériové produkce, ale rozhodně se můžeme dočkat nějakých nových a určitě zajímavých konstrukčních prvků. A mnoho se toho nedozvíme ani z teaseru, který Vivo sdílí na síti. Podle obrázku soustředných kruhů můžeme jen tipovat na, dejme tomu, kameru s mechanickým zoomem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.