Letošní rok by se mohl nést kromě 5G sítí i v duchu vyšších obnovovacích frekvencí displejů chytrých telefonů. Co si budeme povídat, loni se 90 Hz stalo pomalu standardem a letos chtějí výrobci jít ještě výš. Například Redmi K30 5G má obnovovací frekvenci 120 Hz a stejné displeje chystají i společnosti Samsung a OnePlus u svých připravovaných telefonů. A například u herních přístrojů je vysoká obnovovací frekvence obrazovky velmi žádoucí. Proto by chystaná Nubia Red Magic 5G měla dostat displej s frekvencí 144 Hz.

Tuto skutečnost potvrdil na svém Weibo účtu CEO značky Nubia, pan Ni Fei. Kromě toho sdílel i screen displeje svého Nubia Red Magic 5G, ze kterého je jasně patrno, že obnovovací frekvenci 144 Hz bude možno na tomto stroji nastavit. Samozřejmě k dispozici budou i frekvence 60 Hz, 90 Hz a 120 Hz. Vášniví hráči mobilních her by si tedy mohli přijít na své.

Dále se také ví, že Red Magic 5G, jak lze vytušit z názvu, bude podporovat 5G sítě a bude osazen špičkovým procesorem Snapdragon 865. Vylepšení by se měl dočkat také zadní fotoaparát. Ten bude mít tři snímače, což u herních telefonů nebývá zrovna pravidlem. O ostatních parametrech se zatím jen spekuluje a tipaři odhadují, že jako GPU bychom zde mohli najít Adreno 650. Tipují také, že by operační paměť LPDDR4X mohla narůst až na 16 GB. Svého vylepšení by se mohly dočkat i některé herní režimy a funkce. A kdy bychom mohli čekat oficiální představení Red Magic 5G? Není to sice potvrzeno, ale vydání by mohlo proběhnout v prvním kvartálu letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.