Značka Realme se v rámci svého raketového startu v loňském roce rozhodla, že kromě telefonů a dalších gadgetů připraví i svou vlastní nadstavbu. První zmínky o tom, že na ni pracuje přicházely koncem roku 2019. Do té doby a vlastně dodnes běžely jejich telefony na nadstavbě ColorOS, protože jak známo, značka před osamostatněním spadala pod společnost Oppo. Nyní je nadstavba Realme UI konečně na světě a my se tak můžeme seznámit s tím, co nabídne.

Nové uživatelské rozhraní vychází z ColorOS 7 a je postaveno na systému Android 10. Má podstatně zjednodušený design a je prošpikováno novými funkcemi. Značka avizuje, že nadstavba Realme UI nabídne „bezproblémovou zábavu“. Co si pod tím představit? Uživatelské rozhraní obsahuje hromadu nových animací, systémových barev, ikon, tapet a přitom je jednoduché.

A vzhledem k tomu, že značka cílí především na mladší ročníky v rámci propagace nadstavby zaznívají i slova jako energie, vitalita a mládí. V rámci Realme UI bude možno navrhovat vlastní ikony a upravovat jejich velikost, tvar a průhlednost. Jedenáct zbrusu nových tapet pro domácí obrazovku je inspirováno přírodními motivy. Nová nadstavba však není jen o designu a Realme slibuje i značně vylepšený výkon.

Najdeme zde vše ze systému Android 10 a navíc i režimy pro úsporu energie nebo „Focus Mode“. Ten by měl pomoci k většímu soustředění uživatele a jakési izolaci od okolních vjemů tím, že zde bude možno spustit relaxační hudbu. Třešničkou na dortu by však měla být funkce pro ochranu osobních údajů. V tomto módu systém poskytne prázdné informační stránky, pokud bude některá z aplikací vyžadovat přístup k vašim datům jako je třeba historie hovorů a nebo kontakty. Značka Realme také zveřejnila harmonogram zavádění nadstavby Realme UI, takže nezbývá než doufat, že aktualizace budou probíhat podle stanoveného plánu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.