Čínská značka Honor dnes oficiálně potvrdila účast na únorovém veletrhu MWC 2020 v Barceloně a při té příležitosti také představí slušnou dávku nových produktů. Hlavní hvězdou představovačky bude bez debat telefon Honor View 30 Pro, tedy globální verze již existujícího V30 Pro. Bohužel se však s největší pravděpodobností dočkáme opět skvělého modelu bez podpory aplikací Google, protože situace kolem obchodní války mezi mateřským Huawei a USA se stále úspěšně nevyřešila.

A to je rozhodně škoda, protože Honor View 30 Pro toho nabízí opravdu mnoho a jak je u značky zvykem tak výrazně levněji než podobné kusy od Huawei. Telefon má například super výkonný procesor Kirin 990 5G, který byl prvním s integrovaným 5G modemem a poprvé také v jeho případě mobilní čip přesáhl 10,3 miliardy transistorů. Pro využití 5G je také zásadní, že čip podporuje duální režim SA a NSA, protože čistě NSA telefony budou zhruba do příštího roku již zastaralé. Tedy v technologicky civilizovaných státech, u nás je to asi jedno…

Kromě toho Honor View 30 pro nabídne třeba velký 6,57-palcový displej s dvojitým „průstřelem“ pro 32 Mpix a 8 Mpix senzory selfie kamery a hned trojici zadních fotoaparátů. Ty sestávají z hlavního 40 Mpix senzoru, 12 Mpix ultra-wide senzoru a 8 Mpix telefoto senzoru s OIS. Telefon má také 4100 mAh baterii s podporou 40W rychlo-nabíjení a 27W bezdrátového nabíjení. Jen ty nešťastné problémy s absencí Google aplikací. Cena bude určitě také poměrně příznivá, ale přesná čísla zatím netušíme.

Kromě vlajkového telefonu by také na MWC 2020 měly být představeny další zajímavé kousky jako midrange telfon Honor 9X Pro, notebooky MagicBook 14 a MagicBook 15, bezdrátová Honor TWS sluchátka nebo speciální edice Honor MagicWatch 2. Celá akce proběhne 24. února v 17:30 a my o ní budeme určitě hned podrobně informovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.