Pokud patříte k fanouškům Xiaomi, tak určitě s povděkem kvitujete masivní krok této značky na poli chytrých hodinek, kde se konečně odhodlali k jejich výrobě přímo pod vlastními křídly. Takže už nikoli Amazfit, žádná výroba Mi Bandů od Huami, ale hezky vše od Xiaomi od začátku do konce. A po jablečně inspirovaném modelu Mi Watch jsme se jen před pár dny dočkali i levnější varianty s kulatým displejem – Xiaomi Mi Watch Color. A ty už jsou k dispozici i v nabídce oblíbeného obchodu Gearbest.

Xiaomi Mi Watch Color toho mají hodně společného s plnokrevným modelem Mi Watch, ale samozřejmě mezi nimi najdeme i zásadní rozdíly. Například kulatý AMOLED displej má jen 1,39-palce s rozlišením 454 x 454 pixelů, GPS + Glonass čip postrádá podporu Beidou nebo systém není plný WearOS a nepodporuje instalaci dalších aplikací. Na druhou stranu ale za své peníze dostanete výrazně vyšší výdrž baterie atakující 14 dnů normálního používání nebo Bluetooth 5.0 LE. A spousta původních vymožeností zůstala na svém místě, jako třeba plná nůše senzorů včetně měření tepu, gyroskopu, akcelerometru nebo vestavěného NFC (i když je u nás v podstatě k ničemu). Stejně jako podpora 10 sportovních režimů nebo 5ATM voděodolnost.

Prostě a jednoduše se jedná o výborné chytré hodinky a na Gearbestu už je mají v nabídce v černé nebo stříbrné verzi. Tedy spíše v nabídce předprodejů, protože při bližším pohledu je odeslání plánované až na začátek února. Cena 198.99 dolarů je také výrazně vyšší než oficiální čínská, ale s tím se u globálních přeprodejců musíme smířit. Jedná se také o čínskou verzi produktu, takže se hodí jen pro skalní fandy, kteří tento kousek musí bez pardonu mít mezi prvními.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.