Včera jsme vás informovali o tom, že rozhněvaní majitelé telefonů Xiaomi Mi A3 sepsali petici proti zpoždění aktualizace na Android 10. Reagují tak na to, že přístroj s Android One by měl mít zajištěny včasné a rychlé aktualizace, a ta poslední na novou verzi Androidu je již několik měsíců odkládána. Podpora Xiaomi se údajně měla vyjádřit, že aktualizace na tento model dorazí už brzo. Zároveň jsme také poznamenali, že majitelé modelu Xiaomi Mi A2 si patrně budou muset na svou aktualizaci počkat ještě déle.

Někteří z našich čtenářů v komentářích pod včerejší článek ovšem psali, že jsou majiteli Xiaomi Mi A2 a aktualizaci na Android 10 již dostali. I my dnes můžeme skutečně potvrdit, že tento update je opravdu postupně distribuován na model Mi A2. Informace se objevila také na stránkách fóra XDA Developers, kdy si pánové povšimli v jádru operačního systému Android 10, že update je připraven pro telefony Xiaomi Mi A2 a Mi A3. Ovšem aktualizaci zatím dostává jen přístroj Mi A2. Xiaomi Mi A3 by tak mohlo být zřejmě aktualizováno v těsném závěsu.

Aktualizace na Android 10 pro Mi A2 má velikost téměř 1,3 GB. Uživatelům samozřejmě nabídne všechny nové funkce a vychytávky nové verze operačního systému. Ovšem pánové z XDA upozorňují na to, že i přesto, že update by měl být stabilní stále obsahuje několik chyb a nedostatků. Údajně na to upozorňují ti z uživatelů, kteří si aktualizační balíček už nainstalovali. Jde například o chyby v uživatelském rozhraní a chybí mimo jiné i funkce VoWiFi. Uživatelé zaznamenali i drobné nedostatky v aplikaci Fotoaparát. Nejsou však hlášeny problémy s výkonem nebo přehříváním telefonů. Součástí aktualizačního balíčku jsou i prosincové bezpečnostní záplaty. Update je jako vždy distribuován postupně a může tedy chvíli trvat, než se dostane na všechna zařízení. Před instalací je také velmi vhodné zazálohovat všechna data.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.