Společnost Samsung se chystá zhruba za měsíc na představení telefonů řady Samsung Galaxy S20. Přestože se spekulovalo o tom, že řada ponese název S11 je potvrzeno označení S20. V této letošní řadě najdeme modely Galaxy S20, Galaxy S20 5G, Galaxy S20 Plus, Galaxy S20 Plus 5G a Galaxy S20 Ultra 5G. Čeká nás tedy pořádná nálož telefonů. Některé z modelů by měl pohánět procesor Snapdragon 865 s 5G modemem. Ty, které nebudou mít podporu 5G pak procesor Exynos 990.

I když do představovačky ještě zbývá spousta času, reálné fotky Samsung Galaxy S20 už kolují na síti. Konkrétně jde o model Galaxy S20 Plus 5G a na svém twitterovém účtu je zveřejnil Max Weinbach, který patří do skupiny XDA Developers. Díky tomu si můžeme omrknout design vlajkové lodi Samsung, kterou tento model bezesporu bude.

Asi největší změnu najdeme u displeje, kdy se oválná „díra“ pro přední kameru přesunula z pravého horního rohu na střed a bude obsahovat jeden snímač. Weinbach také na to konto uvádí, že obrazovka také není už tak zakřivená jako u předchůdce Galaxy S10 Plus. Důvodem má být to, že výrobce použil 2,5D sklo. Na snímku zadního panelu si můžeme všimnout obdélníkového modulu zadního fotoaparátu. Ovšem to je už poměrně známá skutečnost. Modul tvoří čtyři snímače, LED blesk a mikrofón. Další podrobnosti bychom se o telefonech řady Samsung Galaxy S20 mohli ještě do 11. února/februára dozvědět, protože Weinbach tvrdí, že má dokonce i pár videí. Musíme ale počkat, jestli je vůbec pustí do éteru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.