Displeje s vyšší obnovovací frekvencí se nám pomalu začínají rozmáhat a to samozřejmě vidíme velmi rádi. Ještě nedávno byly špičkou 90 Hz kousky, ale ty už pomalu mizí v prachu dějin, protože tvůrci tlačí na trh modely se 120 Hz. Tím nejlevnějším je v Číně výborné Redmi K30 5G, ale podle všeho by nemuselo zůstat jen u dosavadních čísel. Generální ředitel značky Lu Weibing totiž potvrdil, že společnost úspěšně otestovala na telefonu plných 144 Hz. Mají se tedy majitelé telefonu pomalu začít těšit ?

Odemknout softwarově vyšší obnovovací frekvenci displeje není žádnou novinkou, ostatně se to třeba komunitě kolem MIUI podařilo minulý rok s Xiaomi Mi 9. Standardních 60 Hz se šikulům povedlo poměrně stabilně dostat až na 84 Hz. Stejně tak u Redmi K30 5G by se jednalo jen o softwarovou aktualizaci systému, která by jednoduše odemkla 144 Hz. To je velmi sympatický přístup k zákazníkovi a jde Redmi jednoznačně k dobru. Spousta jiných výrobců by z tohoto vylepšení určitě dokázala „vydojit“ další model telefonu s minimálními změnami a vyšší cenou. Na demonstrační video se můžete mrknout níže.

Pro příští měsíce si pomalu musíme začít zvykat na vysoké obnovovací frekvence displejů, protože 120 Hz se stane základem pro většinu high-end modelů. Potvrzené už to máme nejen pro Samsung Galaxy S20 ale i pro řadu OnePlus 8 Pro. A protože konkurence nikdy nespí, tak jen pár hodin po Lu Weibingově vyjádření na Weibo přispěchal šéf značky Nubia s reakcí. Podle jeho slov dostane chystaná herní Nubia Redmi Magic 5G  do vínku 144 Hz displej hned od začátku. Tak jen houšť a větší kapky.