Dnes ráno se konalo slibovaná tisková konference značky OnePlus v čínském Šen-čenu a podle odhadů se na ní firma pochlubila svými plány pro novou řadu telefonů OnePlus 8. Tedy konkrétněji se pochlubili chystanými vymoženostmi displeje. Dle očekávání tak novinka dostane displej s obnovovací frekvenci 120 Hz. OnePlus se na kvalitu displejů v poslední době opravdu zaměřili, ostatně byli jedni z prvních, kteří vyšší obnovovací frekvence přinesli ze sféry čistě herních telefonů do mainstreamu. A nový model tak je jen logickým vyústěním této snahy.

A firma si na prezentaci dala záležet, protože chystaný displej nebude vynikat jen obnovovací frekvencí. Podle těchto informací by OnePlus měl dostat OLED displej s 2K rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz a samplovací frekvencí 240 Hz, což je nejvyšší číslo mezi telefony na trhu. Dále by pak displej měl mít nejlepší reprodukci barev podle standardu JNCD <0.8, čímž překonává iPhone 11 Pro Max s JNCD <0.9 a průměr současného trhu s telefony JNCD <2. To rozhodně nezní špatně.

Inženýři OnePlus se na tiskové konferenci poměrně „rozšoupli“ a zasypali obecenstvo lavinou dalších špičkových parametrů. K těm by měla patřit Smooth Chain optimalizace, nezávislý MEMC čip, automatická regulace jasu se 2096 úrovněmi nebo 10-bitové barvy. Nové modely OnePlus 8 prostě hodlají mířit na úplnou špičku potravního řetězce bez kompromisů. A není bez zajímavosti, že právě na displeje telefonů směřovaly výtky u prvních generací této značky. Za pár let ušli opravdu dlouhou cestu a my se na další kousek jen a jen těšíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.