Telefon Nokia 7.2 byl vydán v září/septembri loňského roku jako přístroj střední třídy. Proto je určitě zajímavé podívat se na to, jak boduje v testech platformy DxOMark. Koncem roku tam testeři prověřili její přední selfie kameru, ale výsledky nebyly nijak oslnivé. To se však nedá říci o hlavním fotoaparátu. Ten si testeři vzali na paškál poměrně nedávno a celkové skóre je stejné jako u modelu Nokia 9 PureView. To však nemusí nutně znamenat, že foto výkon obou telefonů je stejný.

Krátce připomeňme hlavní parametry telefonu Nokia 7.2. IPS displej má úhlopříčku 6,3 palce s FullHD+ rozlišením. Zadní fotoaparát je trojitý a procesorem je Snapdragon 660. Přístroj běží na systému Android Pie. Hlavní rozdíl tedy najdeme v počtu snímačů, kdy Nokia 9 PureView jich má pět. Zadní fotoaparát u modelu Nokia 7.2 tvoří snímače s rozlišením 48 MPix, 5 MPix a 8 MPix. Optika pochází z dílen Zeiss a najdeme zde i funkce ZEISS Modern, ZEISS Swirl nebo ZEISS Smooth pro upravení portrétové fotografie. K dispozici je i režim pro noční focení. S touto výbavou nasíral telefon celkové skóre 85 bodů. Z toho dostal 90 bodů za fotografie a 75 bodů za nahrávání videa.

Hodnocení testerů

A jak tedy testeři DxOMark hodnotí zadní fotoaparát Nokia 7.2? Výkon telefonu při focení je velmi dobrý, a to zejména díky dobrému nastavení snímačů a jejich rozlišení. Vyzdvihují především přesnou expozici za všech světelných podmínek. Dále pak široký dynamický rozsah a v neposlední řadě i příjemnou barevnost snímků za všech světelných podmínek. Jako nedostatek je uveden silný šum v tmavých oblastech fotografií, občasné chyby při automatickém ostření, nepřesné vyvážení bílé a silný chromatický šum u nočních záběrů.

U nahrávání videa si testeři pochvalují efektivní stabilizaci, přesnou cílovou expozici a nízký šum za všech světelných podmínek. Mezi neduhy při nahrávání videa patří velmi pomalé automatické ostření, viditelné artefakty a vinětace u exteriérových videí. Celou recenzi i foto a video výstupy si můžete přečíst zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.