Telefon Xiaomi Mi A3 byl vydán loni o prázdninách jako zařízení s Android One. To by mu mělo zajistit pravidelné a podstatně rychlejší aktualizace ve srovnání s ostatními přístroji, které nemají čistý Android a běží s vlastními nadstavbami. Android 10 byl představen pár měsíců po vydání telefonu a v podstatě všechny stroje s Android One, jako například Essential Phone 1, už aktualizaci dostaly.

To se, zcela logicky, nelíbí majitelům telefonu Xiaomi Mi A3 a začínají se bouřit. Původně se totiž očekávalo, že telefon bude aktualizován v říjnu/októbri 2019, tedy po vydání nové verze Androidu. Nestalo se tak a aktualizace byla následně odložena i v listopadu/novembri a dokonce i v prosinci/decembri 2019. Nespokojenost majitelů telefonu Mi A3 nakonec vyústila v online petici na stránkách Change.org.  Majitelé Mi A3 věří, že díky této petici Xiaomi urychleně sjedná nápravu.

Před několika dny se dokonce jeden z majitelů Mi A3 na oficiálních stránkách podpory Mi India otevřeně zeptal, kdy aktualizace už konečně dorazí. Odpověď byla značně lakonická a nekonkrétní s tím, že zástupce podpory indické Xiaomi pobočky odpověděl, že se tak stane brzy. A to určitě není uspokojující odpověď pro naštvaného majitele telefonu, který na update čeká několik měsíců. Bohužel tato reakce a přístup společnosti k aktualizaci zařízení s Android One není zrovna příkladný. Navíc může vést i k tomu, že někteří uživatelé by mohli ztratit důvěru a zanevřít na telefony Xiaomi. Nu a vzhledem k tomu, že Mi A3 aktualizován stále není, majitelé Mi A2 budou patrně muset čekat na update ještě podstatně déle.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.