Herní telefony Black Shark pod ochrannými křídly mateřského Xiaomi se za dobu své existence etablovaly na trhu více než dobře. A nová generace už pomalu klepe na dveře, protože čínskými certifikačními úřady během prosince proplul SHARK KLE-AO, což se pokládá za kódové označení pro Black Shark 3. Samotná certifikace neodhalilo mnoho detailů o parametrech telefonu, kromě podpory 5G sítí o čemž stejně pochyboval málokdo. Ale nový model by si podle odhadů mohl připsat i jedno zásadní světové prvenství.

Jeden ze známých „leaksterů“ totiž naznačil, že by Black Shark 3 mohl dostat do vínku hned 16 GB RAM. Už jsme měli možnost vidět kousky se 12 GB, ale další nárůst by byl světovou premiérou. Otázkou samozřejmě zůstává nakolik je to nutné, protože podobná porce je pro drtivou většinou mobilních aplikací zcela nevyužitelná. Navíc je nutné mít na paměti, že se s největší pravděpodobností bude jednat kvůli použití Snapdragonu 865 o super-rychlé moderní LPDDR5 paměti. Nějak nám ty telefony skoro začínají předbíhat stolní počítače…

 

Poslední generací Black Sharku byl Black Shark 2 Pro představený v červenci 2019, který se chlubil Snapdragonem 855 Plus a 4000 mAh baterií podporující 27W rychlo-nabíjení. Od nového modelu se čeká nejen modernější procesor, ale údajně by kapacita baterie měla také narůst až na 4700 mAh. Uvidíme jak se také tvůrci pochlapí s displejem, protože momentální trend vysoké obnovovací frekvence určitě nezůstane stranou. Každopádně se jako vždy bude jednat o skvělý herní kousek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.