Benchmark DxOMark se už nějakou dobu pokouší testovat nejen fotografické schopnosti mobilních telefonů, ale i kvalitu jejich zvuku. Prozatím je sice rozsah testovaných modelů poměrně limitovaný, ale snaží se pokrýt alespoň ty „nejprofláklejší“ modely na trhu. Do spárů se jim jako poslední dostal Huawei Mate 30 Pro a protože jeho předchůdce Huawei Mate 20 X audio žebříček vede se 75 body, tak se od nového kusu očekávaly velké věci. Které se nakonec příliš nepotvrdily.

Huawei Mate 30 Pro totiž dosáhl jen 60 bodů, což stačí v žebříčku na pouhé desáté místo. Není v úplné špatné společnosti (stačí se podívat na snímek níže), ale přece jen se očekávalo mnohem více. Na výsledku se asi podepsalo použití jen mono reproduktoru spolu s akustickým displejem, který ale pro multimédia není využit. Ostatně skóre v sub-testu čistě přehrávání je tristních 57 bodů. Recenzenti kritizují hlavně nevyváženost zvuku v prostoru a nízkou minimální a maximální hlasitost.

Na druhou stranu při nahrávání Mate 30 Pro exceluje a se 72 body překonává i doposud vedoucí Mate 20 X (70 bodů). Recenze chválí velmi přesné podání zvuku, výbornou úroveň hlasitosti a vyváženost zvuku v rámci prostoru. Mírné výtky směřují jen k drobným rušivým artefaktům způsobeným technologií potlačení okolních ruchů. Celkově je tak asi v audio testu Mate 30 Pro asi zklamáním, i když pokud překousnete mono reproduktor a hlavně nahráváte, tak svou roli určitě zastane se ctí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.