Oficiální oznámení vlajkové řady telefonů Xiaomi Mi 10 už opravdu visí ve vzduchu a mělo by k němu dojít již velmi brzy. Navíc se podle všeobecných očekávání kromě základního modelu Mi 10 hned dočkáme i vylepšeného Mi 10 Pro. Produktový manažer Xiaomi, pan Wang Teng Thomas, dnes navíc na sociální síti Weibo sdílel informace, které poukazovaly na pravděpodobné ceny nových telefonů. Příspěvek sice velmi rychle smazal, ale co jednou Internet schvátí…

V tomto příspěvku na Weibo pan Teng doporučoval zákazníkům koupi Xiaomi Mi CC9 Pro nebo Redmi K30, pokud hledají telefony do cenové hladiny 3500 juanů (asi 505 dolarů). Pro ostatní pak doporučoval počkat do konce čínského lunárního roku. Ten končí jak známo 25. ledna, což by naznačovalo brzké příjemné překvapení ze strany Xiaomi. A vyšší cena také nemůže nikoho překvapit, protože se přece jen bude jednat o 5G telefony. A pro porovnání Xiaomi Mi 9 Pro 5G se nedávno představilo s cenovkou 3699 juanů (asi 533 dolarů). Takže pro telefony řady Mi 10 je reálné čekat ceny v rozmezí zhruba 3500 a 5000 juanů (asi 721 dolarů).

Spekulace o výbavě nových se už také poměrně ustálily, takže si je můžeme připomenout. Obě verze Mi 10 by měly mít AMOLED displej s drobným oválným „průstřelem“ pro duální selfie kamerky, stejně jako čtyři senzory fotoaparátů na zádech. A samozřejmě procesor Snapdragon 865. Design telefonů pak tipuje známý odborník Benjamin Geskin a jeho render můžete vidět v titulním obrázku našeho článku.

Základní verze Xiaomi Mi 10 by měla nabídnout 90 Hz obnovovací frekvenci displeje, 4800 mAh kapacitu baterie se 30W rychlo-nabíjením a 64 Mpix (Sony IMX686) + 20 Mpix (ultra-wide) + 12 Mpix (telefoto) + 5 Mpix (hloubka pole) sestavou senzorů. Dražší Mi 10 Pro by si pak polepšilo na 120 Hz obnovovací frekvenci displeje, 4500 mAh kapacitu baterie se 66W rychlo-nabíjením a 100 Mpix hlavním foto senzorem. Oba modely by pak také měly nabízet rychlé bezdrátové nabíjení a zpětné bezdrátové nabíjení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.