Společnost Caterpillar z amerického Illinois je sice známá především jako výrobce strojů pro těžební průmysl a těžké strojírenství, ovšem nezalekla se ani výroby odolných telefonů. A s jedním takovým odolňákem se vypravila i na veletrh CES 2020 do Las Vegas. Nový robustní přístroj má název Cat S32 a podobně jako další odolné telefony této značky se může hodit těm, kteří při své práci potřebují stroj, který přežije i horší zacházení.

Samozřejmě od odolného telefonu nemůžeme čekat bezrámečkový displej, extra výkonný procesor nebo fotoaparát se čtyřmi snímači. Proto Cat S32 svou konstrukcí i výbavou splňuje podmínky pro používání v extrémních podmínkách. Jeho displej má úhlopříčku 5,5 place s rozlišením 1440×720 pixelů a poměrem stran 18:9. Obrazovku chrání sklo DragonTrail Pro. Telefon lze ovládat i mokrou rukou nebo rukama v rukavicích.

A protože jde o oddolný přístroj nechybí nezbytná certifikace IP68 a také vojenský standard MIL-STD-810G. Díky tomu by měl Cat S32 odolat nepříznivým klimatickým podmínkám, vodě, prachu, pádům a otřesům. Tělo telefonu je pokryto pevným pryžovým materiálem, proto není nezbytně nutné používat ochranný kryt. Na hraně telefonu najdeme i tlačítko Push To Talk.

Telefon pohání procesor Helio A20 se čtyřmi jádry Cortex-A53. Doplňují jej 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště. Baterie má solidní kapacitu 4200 mAh. Překvapivě nechybí podpora NFC. Dále také VoLTE Cat 6, Bluetooth 5.0 a 3,5 mm audio jack. Zadní fotoaparát má snímač s rozlišením 13 MPix a přední pak 5 MPix. Cat S32 bude nabízen na stránkách společnosti Caterpillar a měl by stát zhruba 299 euro.