Příznivci domácího 3D tisku a modeláři mají v poslední době žně, protože z Číny proudí záplavy velmi levných modelů 3D tiskáren, takže už se dávno nejedná o drahou zábavu pro vyvolené. Ceny stále padají a tak si na své přijdou opravdu všichni, uzda kreativitě byla definitivně povolena. A dnes pro vás máme jednu zajímavou akci na dva kousky 3D tiskáren z Aliexpressu, ale přímo z českého skladu. Tím tak odpadají problémy s případnými doplatky nebo dlouhou dopravou.

Jako první je na ráně ten levnější model, 3D tiskárna Anet ET4. Ta se vyznačuje novým modulárním designem, díky kterému není složení tiskárny otázkou hodin, ale zhruba 10 minut. Jedná se o kompaktnější model s tiskovou plochou 220 x 220 x 250 mm a potěší určitě nejen kvalitní kovové zpracování, ale i nová hliníková deska s temperovaným sklem nebo automatickým vyrovnáváním, či dotykový 2.8-palcový LCD displej pro jednoduché ovládání. Samozřejmostí je i automatická detekce tiskové struny, nebo navázání tisku po přerušení. Podporováno je jako vždy i široké spektrum materiálu tiskových strun. a pořídit si ji můžete jen za 152.50 euro.

Pro pokročilejší se pak hodí 3D tiskárna CREALITY CR-10S Pro, což je opět DIY kit k sestavení zákazníkem samotným, ale s výrazně lepšími funkcemi a parametry. Maximální rozměry pro 3D tisk jsou třeba velmi dobrých 300x300x400mm, tiskárna disponuje vylepšeným automatickým vyrovnáváním, funkcí navázání tisku nebo automatickou detekcí tiskové struny. Nový motherboard V2.4.1 je zárukou ještě přesnější práce a díky značkovému 480W zdroji trvá nahřátí na potřebných 110℃ jen pouhých 5 minut. A potěší určitě i barevný dotykový displej nebo široká podpora tiskových strun (neboli filamentů) včetně materiálů PLA, ABS, TPU nebo karbonových vláken. Z českého skladu Aliexpressu přijde jen na 426,10 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.