Za poslední měsíce a roky jsme měli možnost vidět celou řadu zajímavých modelů chytrých hodinek s rozdílnými designovými filosofiemi. Někteří výrobci vidí chytré hodinky jen jako doplněk mobilních telefonů a jiní zase přísahají na vytvoření nezávislého „skoro-telefonu“ na zápěstí. Ve většině případů v úspěšnosti vítězí příznivci prvního proudu, ale dnes pro vás máme něco z druhé strany barikády. Tím jsou hodinky Kospet Prime SE, které jsou navíc momentálně k mání v bleskových prodejích e-shopu Gearbest.

A Kospet Prime SE mají opravdu velmi blízko k samostatnému telefonu se vším všudy. Hodinky mohou nabídnout kulatý 1,6-palcový IPS displej s rozlišením 400 x 400 pixelů a jako první také nabízí odemykaní rozpoznáním obličeje vlastníka. K tomu potřebují samozřejmě fotoaparáty a mají hned dva takové, 2 Mpix senzor vepředu a 8 Mpix na boku zařízení. Uvnitř hodinek pak najdeme procesor MT6739 spolu s 1 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti, vše pak běží na standardním Androidu 7.1.1, takže doinstalování aplikací není problémem. Dále se pak dočkáme vestavěného GPS+Glonass čipu, certifikace IP67, podpory pro hlasové ovládání Google, nano SIM slotu pro hovory a 4G připojení nebo 1260 mAh kapacity baterie slibující zhruba dva dny výdrže.

A cena za podobný „hodinkový telefon“ ani není nijak extra vysoká. Kospet Prime SE jsou třeba v nabídce bleskových prodejů na e-shopu Gearbest jen za 99.99 dolarů, což není tak hrozné. Hodinky jsou k dispozici v černé barvě se silikonovým páskem, ale ten je velmi jednoduše vyměnitelný. Pokud tedy patříte k fandům názorového proudu malého telefonu na zápěstí, tak by se vám tento kousek mohl líbit.