Řada chytrých náramků Mi Band od Xiaomi si za dobu své existence podmanila světový trh a ve své kategorii zcela dominují. Ostatně prodejní čísla mluví za vše, poslední generace Mi Band 4 se prodalo za pouhých osm dní plných milion kusů. Vysoká popularita však také samozřejmě přináší vysoká očekávání a fanoušci od chystaného Mi Band 5 čekají velké věci. Zásadním rozdílem by podle zasvěcených měly být změny ve velikosti displeje a hlavně rozšíření funkčnosti integrovaného NFC čipu. Od třetí generace jsou nejlépe prodávanými modely právě kousky s integrovanými NFC čipy, ale jejich využití bylo prozatím omezeno na domovskou Čínu.

Podle informací serveru TizenHelp by tak měl chystaný Mi Band 5 dostat do vínku 1,2-palcový AMOLED displej, což je slušný pokrok proti 0,95-palcovým displejů minulých generací. Uživatel tak bude mít na displeji k dispozici mnohem více místa pro informace a ikony. Navzdory většímu displeji by však měl být náramek lehčí při zachování rozměrů. Zapracovat by se také mělo na čitelnosti displeji, takže by bezproblémové čtení na slunci mělo být konečně realitou. Takže budoucnost vypadá růžově.

Hlavní změnou ale bude právě zmíněné rozšíření využitelnosti NFC čipu. Zatím si totiž všech výhod NFC jako bezkontaktních plateb nebo využití jako MHD karty mohli užít jen zákazníci v Číně. Pro Mi Band 5 NFC verzi by totiž konečně mělo dojít na podporu Google Pay a dalších platebních možností. To je velký krok a pro mezinárodní verzi pravděpodobně i další nárůst popularity. Mi Band 5 by měl podle všech odhadů dorazit na trh během druhého čtvrtletí 2020 a cena se odhaduje na 179 juanů (tedy asi 26 dolarů). Samozřejmě jen v Číně a pro základní verzi, na globálních trzích si připlatíte. Jako vždy by výrobu náramku měli pro Xiaomi obstarat kolegové z Huami, takže vše při starém. Tak jak by se vám takový Xiaomi Mi Band 5 líbil ?