V minulých týdnech jsme měli možnost vyslechnout od zástupců Xiaomi ujišťování, že jejich nadcházející vlajková loď Xiaomi Mi 10 bude první telefonem na zbrusu nové výkonné platformě Snapdragon 865. Ale vzhledem k tomu, že Samsung Galaxy S20 také s tímto procesorem už má potvrzené datum vydání na 12. února, tak čínskému gigantovi moc času nezbývá. Takže možná jsou jejich odvážná prohlášení přece jen lehce zavádějící.

Někteří analytici tak očekávají představení Xiaomi Mi 10 hezky s předstihem 11. února, ale většina se spíše přiklání k pozdějšímu termínu. Nejčastěji skloňovanými daty jsou 19. a 25. únor. To by ostatně odpovídalo představení minulé generace, protože Mi 9 spatřila světlo světa 20. února a dostala se do prodeje 26. února. Možná tak Samsung urve prvenství s novým Snapdragonem a Xiaomi mysleli jen prvenství na čínském trhu. Každopádně nejsou jedinými hráči ve hře, protože takový ZTE Axon 10S Pro už dokonce prošel certifikacemi TENAA. Souboj o prvenství tak bude určitě ještě zajímavý.

Co se týče vybavení, tak se od Mi 10 očekává OLED displej s vysokou obnovovací frekvencí, procesor Snapdragon 865, snůška foto senzorů s hlavním 100 Mpix kouskem nebo baterie s podporou super-rychlého 66W nabíjení. Je také poměrně pravděpodobné, že po designové stránce půjde Xiaomi cestou oválného „průstřelu“ displeje pro schování selfie kamerek. Ostatně neoficiální render Mi 10 od  @BenGeskin si můžete prohlédnout na titulním obrázku. Takže budeme zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.